Velký návrat křišťálových lustrů

křišťálové lustryKřišťálové lustry populární především před několika dekádami se opět vrací na prodejní pulty. Extravagantní, velké lustry i minimalistické osvětlení jsou zajímavým prostředkem jak zvelebit vás interiér. Nejpopulárnějšími lustry jsou modely se zavěšenými křišťálovými ozdobami. Prostoru dodávají na dokonalé honosnosti.  K dostání již nejsou pouze čiré křišťály, ale i barevné, nebo barevně podsvícené.

Je nutné dodat, že křišťál je stále poměrně značnou investicí. Za zdobenější typy od exklusivních výrobců utratíte i několik desítek tisíc. V běžných obchodech se svítidly však lze najít levnější alternativy. I ty mohou vybadat reprezentativně a váš obývací pokoj pozvednout na desénový skvost.

Kromě obývacích pokojů se křišťálové lustry nejčastěji používají do hal rodinných domů či sídel firmy. Na příchozího působí luxusně, vznešeně a čistě. O křišťálu se rovněž proslýchá, že má ozdravné, uklidňující účinky na lidskou mysl. To ale platí pouze o pravých kamenech, nikoli o skleněných napodobeninách.