Kámen, sklo a dřevo – kombinace pro luxusní vzhled interiéru

moderní designZajímavou proměnu prožívá interiérový design především ve volbě materiálů. V moderním pojetí je populární kombinovat různorodé materiály pro dosažení efektivnějšího vzhledu. Luxus skleněných ploch doplněný o dominantní kámen a útulně působící dřevo vytváří společně efekt luxusu v bytech i rodinných domech. Stejně tak je zmiňovaný efekt využíván pro kancelářské prostory, kterým dodává na prestižnosti.

Milovníkům jednoduché elegance budou pravděpodobně nejlépe sedět kombinace barev zemitých odstínů béžové, šedé a červené spolu s univerzální bílou. Naopak příznivci výstřednějších interiérů mohou vsadit na kontrast mezi bílou, červenou a černou. Ve světě se podobné trendy prosazují již několik let. České domácnosti k nim přilnuly až v poslední době, avšak jejich popularita prudkým tempem vstoupá.

Důraz se klade především na praktičnost hladkých povrchů. Četné ozdoby, vzorované koberce vyřezávaný či zdobený nábytek jsou již pasé. Plánujete-li rekonstrukci, snažte se prostory co nejvíce provzdušnit a dbát na zachování jednoduchosti.