Na interiérové stínění není nikdy pozdě, ani na podzim

látkové rolety ochrání i před chladem

Přestože by se mohlo zdát, že interiérové stínění už nepotřebujeme, opak je pravdou. Sluneční paprsky sice ztrácí na své intenzitě a mnozí raději žaluzie vytáhnou, aby posbírali poslední zbytky tepla z venku, ale v zájmu záchrany teplat si interiérové stínění pořiďte. Podzim přichází trochu rychleji, než jsme mohli čekat a topit se určitě ještě nikomu nechce. Interiérové stínění neslouží jen jako ochrana proti slunečním paprskům a horku, ale také brání úniku tepla z interiéru.

Udržte teplo domova, co nejdéle uvnitř

Neexistuje jediné univerzální řešení tohoto problému. Ale kombinace různých forem stínění, vám může pomoci udržet potřebné teplo, tam kde ho potřebujete. Žaluzie jsou pro některé již tabu. Je to pro ně vzpomínka na dětství, a tím to u nich končí. Zapomínají na to, že i žaluzie zažívají návrat a inovace. Jednou z těchto inovací je produkt nazvaný Plissé, jedná se o látkové interiérové stínění, vypadá obdobně jako žaluzie. Jejich výhodou je jejich použitelnost. Okno zakryjí na 100 %, čímž zajistí tepelnou izolaci. Samozřejmě se nedá mluvit o interiérovém stínění jako další formě izolací v tom pravém slova smyslu. Spíš se jedná o chytrou možnost jak udržet, alespoň část tepla doma.

Další možností stínění jsou látkové rolety. Látka je všeobecně vhodná na podzim a zimu u oken. Mnohé totiž trápí plesnivé rohy a podobné nepříjemné věci. Látku jednoduše vezmete a vyperete, čímž zajistíte zdravotně nezávadné prostředí. Látkové rolety je vhodné stahovat hlavně na noc, kdy se teplota, už i dnes, dostává k deseti stupňům celsia, někdy až k nule a venku se objevuje první námraza. Po doteku na sklo oken, ucítíte chlad, který mohou látkové rolety eliminovat. Další výhodou látkového interiérového stínění je možnost výběru barvy a textury. Pokud si totiž vyberete světlejší odstíny, zaručíte i průsvitnost materiálu a tím průchodnost světla, což u tradičních žaluzií nebo závěsů není možné.