Česká klasika aneb Žaluzie čtyřikrát jinak

Žaluzie V-Lite

Žaluzie jsou nezbytnou součástí každého českého bytu do roku 2000 a ještě dlouho po něm. Přestože se dnes berou jako automatika, začíná jejich obliba opadat a zákazníci hledají spíše nabídku rolet a závěsů. Přesto se žaluzie ze světa úplně nevytratily. Prodělaly drobné změny, obměnily své návyky a vzhled a přicházejí zpět jako úplně nový způsob stínící techniky.

Jaké žaluzie jsou dnes trendy?

Horizontální žaluzie. Staré dobré horizontální žaluzie nám nabízejí klasické stínění, jak známe z dob našeho dětství, mládí i dospělosti. Můžete je najít v nejrůznějších odstínech i velikostech. Jsou vhodné pro ty, kteří kladou důraz především na cenu.

Vertikální žaluzie. Vertikální žaluzie jsou velice vhodné do kancelářských prostor, pracoven a vzdělávacích zařízení. Vertikální žaluzie nejsou jen bílé nic neříkající obdélníčky. Dnes jim lze přidat jakoukoli barvy a sem tam i vzorování, získáte tak jedinečné stínění bez jakýchkoli zbytečností.

Střešní žaluzie V-Lite. Pomalu ale jistě, se dostáváme k modernějším způsobům, jak vyřešit interiérové stínění pomocí žaluzií. Tento typ střešních žaluzií se skvěle hodí nejen do pracoven, ale i dětských pokojů a ložnic. Lze je jednoduše ovládat buď manuálně pomocí řetízku, tak jak jsme zvyklý u běžných žaluzií anebo pomocí posuvné tyče.

Plissé. Plissé jsou vlastně skládané látkové žaluzie, které nabízejí nejmodernější způsob stínění v rámci kategorie žaluzií. Jsou vhodné i pro atypické tvary na rozdíl od jiných stínících technik. Nabízí neomezené množství barev a vzorů. Jedinou nevýhodou je pořizovací cena, která je poněkud vyšší, než u ostatních typů žaluzií.

Žaluzie se za posledních několik let skutečně posunuly dopředu. Přestože by se mohlo zdát, že na něčem tak obyčejném jako je žaluzie nejde vymyslet něco nového, opak je pravdou a důkazem toho jsou Plissé.