Bílé kostky ovládají české domácnosti, kdo ji nemá, jako by nebyl

Rohová rozkládací sedací souprava STERA

Typické bílé bydlení, které dnes můžeme vidět rozrůstat se všude kolem nás, začíná pohlcovat každé větší i menší město. Tradiční bydlení pomalu mizí a nahrazuje ho betonová stavba s nádechem kovu a skla, kterou lemují zářivě zelené trávníky. Moderní bydlení má své nároky nejen na podobu domu, jako takového, ale také na jeho interiér. V interiéru vládnou dva extrémy. Přehnaně geometrické tvary a naopak vlny a zaoblené tvary. Příkladem může být přísně pravoúhlá rohová sedací souprava bez jakéhokoli náznaku pohodlí a vedle ní vlnící se lenoška.

Sedací souprava s úložným prostorem, nebo bez něj

Mohlo by se zdát, že kdy moderní design vyžaduje, co největší čistotu a jednoduchost, bude něco jako rozkládací sedací soupravu odsuzovat, ale opak je pravdou. Právě rozkládací soupravy a ty s úložným prostorem jsou nejžádanější. U moderního interiéru je důležité zachovat hned několik věcí:

  • Jednoduchost na pohled
  • Minimalismus interiéru
  • Strohost v oblasti doplňků

Všechny tyto podmínky splňují pouze sedací soupravy, které lze rozložit a něco do nich ukrýt. Kam totiž všechny věci v interiéru uklidíte? No přeci do sedačky. Jedině tak, můžete zachovat všechny podmínky, které klade moderní design. Kromě toho, nemusíte vytvářet další pokoj pro hosty, stačí, když se sedací souprava rozloží a návštěva má kde spát. Dnešní rohové sedací soupravy mají tu výhodu, že nevypadají ani jako rozkládací ani na to, že v sobě něco ukrývají a to je bod navíc, který moderní design oceňuje.
Pokud máte typicky společenskou místnost bez televize, pouze na setkávání se s přáteli, doporučuje se upustit od sedací soupravy a raději si koupit dvě pohovky. Opět tak, aby splňovali nároky moderního interiéru. I ty mohou být rozkládací, aniž by někdo něco poznal. Je dobré když je interiér střídmý a u pohovek můžete popustit uzdu své fantazii a koupit třeba červené.