Atypická schodiště

schodištěKlasickým schodištím již odzvonilo. V módě jsou výstřední, nápaditá provedení. Řešíte-li problém, jaké schodiště zvolit pro vaše účely, rozhodujte se podle prostoru a celkové kompozice pokoje. Do malých prostor se hodí točité schody. Ušetří spoustu místa a zároveň působí elegantní dojmem. Zkombinujete-li je s kvalitním kováním, mohou se stát chloubou vašeho domu. Zajímavým prvkem u točitých schodů je použití tvrzeného skla namísto dřeva. Docílíte tak futuristického vzhledu a navíc dopřejete pokoji více světla.

Pro mezonetové byty se hodí do zdi zapuštěné jednotlivé schody. Nejenže ušetří místo, ale netáhnou na sebe zbytečně moc pozornosti. Nemusíte se obávat, jejich životnost bude stejně tak dlouhá, jako u klasických schodišť. Častokrát se vyrábí ve ztvárnění bez postranního zábradlí. Estetický efekt je znamenitý, avšak z hlediska bezpečnosti se jedná o risk. Riziko pádu především pro děti je skutečně vysoké.

Třetí variantou jsou atypická schodiště využívající hru tvarů. Například vlny, oblouku, či geometrických obrazců. Výběr je široký, stačí si jen vybrat ty, které jsou nejbližší vašemu vkusu.